O życiu z oddali, czyli z Delhi. Dzień po dniu zdrapuję lakier egzotyki z indyjskiej codzienności, aby pokryć ją patyną własnych doświadczeń. Czasami jednak muszę uciec stąd i o tym również piszę.
piątek, 30 listopada 2012

Kiedy dostałam zaproszenie na spektakl Federico Garcii Lorki w tutejszym Instytucie Cervantesa, uświadomiłam sobie, że ostatni raz byłam w teatrze w czerwcu 2011 roku! W Delhi istnieją co prawda teatry, ale jakoś do tej pory żaden mnie nie zaprosił ;)) Swoją drogą - nie pamiętam, kiedy płaciłam tutaj za wstęp na imprezę kulturalną - pomijając oczywiście kino, do którego chodzę w Delhi bardzo rzadko. Mnóstwo koncertów, pokazów tańca, nie mówiąc już o wystawach, jest za darmo, ewentualnie na zaproszenia, o które wcale nie tak trudno. 

poniedziałek, 12 listopada 2012

Diwali tuż, tuż! Co prawda oficjalne święta przypadają na jutrzejszy dzień, ale próby petard i sztucznych ogni trwają od kilku ładnych nocy! Póki co jeszcze sklepy otwarte, wszyscy gorączkowo załatwiają ostatnie sprawunki. W tym roku przypadła nam rola gospodarzy, więc mamy pełne ręce roboty. Póki co, zostawiam Was z kilkoma widokami z naszego balkonu z ostatniej nocy.

HAPPY DIWALI 2012!!!

środa, 07 listopada 2012

Następne do kolekcji. Pozostałe można obejrzeć tu i tu. I owszem, wybieramy się, bo znamy pana młodego. Panny młodej nie, ale widzieliśmy foto w telefonie (oczywiście wyraziliśmy uznanie ;), chociaż zdjęcie bardzo niewyraźne ). No to teraz mam problem: Co założyć?

sobota, 03 listopada 2012

Zacznijmy od tego, że takiej pory roku nie ma w mojej lodówce! W ciągu zaledwie kilku dni temperatury spadły o ok. 10 stopni - z 30 do ok. 20. "A gdzie te najfajniejsze 27-26-25?" - się pytam! Wiatraki już nie mielą powietrza pod sufitami, z szafy wyciągnęłam wciśniętą tam w marcu kołdrę, przeprosiłam się z długimi rękawami i skarpetami. Nareszcie można oddychać, można odciąć pępowinę od klimatyzacji, można jechać samochodem z uchyloną szybą.

Wszystkie zdjęcia i teksty, o ile nie zaznaczono inaczej, są mojego autorstwa i do mnie należą prawa autorskie. Jeśli chcesz skorzystać - zapytaj.